Na Zemi to žije

Tipy ako vyberať ubytko cez Airbnb a Booking

main

Na Zemi to žije

Tipy ako vyberať ubytko cez Airbnb a Booking

Dlhodobé cestovanie je vo veľa veciach úplne iné, ako dovolenka.

Morning view for 15 EUR per nightlenkaschronicles.com

Ak máte týždeň v celom roku, kedy si môžete užiť ničnerobenie a zábavu, malo by to byť ničnerobenie a zábava. Vtedy sa Vám naozaj nechce variť, ale chcete ísť do reštaurácie. Vtedy naozaj chcete tú najlepšiu pozíciu ubytovania a niekoho, kto sa o Vás postará.

Keď cestujete dlhodobo a nemáte takmer žiadnu zodpovednosť, varenie alebo skromnejšie ubytko na úkor ušetrených peňazí je fajn. Myslím si, že nájsť kompromis medzi cenou a pohodlím, je tá najlepšia kombinácia. Poviem Vám teda niečo o tom, ako vyberám ja.


Prvé, čo vždy urobím, otvorím dve najznámejšie platformy, Airbnb a Booking. Najskôr si zobrazím ubytká v danej oblasti od najlacnejšieho, bez akýkoľvek kritérií. Takto dostanem obraz o tom, kde sa pohybujú ceny. Potom začnem trochu prihadzovať na požiadavkách, raňajky, bazén, poloha v centre a pozorujem, či sa mení cena, poprípade koľko.

Keď sa častejšie presúvame, teda vyberám ubytko na kratšiu dobu, ako napríklad vo Vietname, snažím sa zvoliť s raňajkami. Zdá sa mi to oveľa pohodlnejšie, keď nemusím hneď ráno rozmýšľať nad tým, kam ísť a čo vybrať. Raňajky väčšinou cenu nezvýšia, možno len zúžia výber.

Breakfast included in the priceLENKASCHRONICLES.COM

Ak si chceme dopriať niečo krajšie, využívam Airbnb kredit 30 €. Alebo skôr ak ja chcem niečo krajšie,
Davidovi je to celkom jedno, ako jeho otec raz povedal, on by sa vyspal aj v škáre vedľa cesty, no so mnou také niečo robiť nemôže.  Aby sa dal využiť tento kredit, cena za pobyt musí byť aspoň 65 €, musí to byť vaša prvá rezervácia cez Airbnb a nemôžete ho kombinovať s inými zľavami.

O morálnosti opakovaného využívania týchto zliav sa toho popísalo veľa. Ja si myslím, že také obrovské spoločnosti ako Booking a Airbnb, na Vašej zľave nekrachnú, tak prečo neušetriť.


Ak už aj máte Airbnb účet a urobili ste rezerváciu, musíte si len založiť nový e-mail, nový Airbnb účet
a potom môžete využiť zľavu opäť.

Ak radi cestujete, ale aj radi ušetríte, tu je link, kde nájdete Váš kredit.

LRM_EXPORT_1147206760653387_20181111_205437412LENKASCHRONICLES.COM

Ja som vo Vietnamskom mestečku Hoi An hľadala ubytko na tri noci, no na poslednú chvíľu. Najlacnejšia možnosť, ktorá ako tak spĺňala moje kritéria, bola okolo 13 € / noc / 2 osoby. Tu by som kredit využiť nemohla a spolu so servis fee by som zaplatila za tri noci cez 40 €. Tak som si povedala, prečo nemať niečo krajšie za rovnakú cenu a začala som pozerať možnosti okolo 20 € / noc / 2 osoby, aby som sa dostala cez 65 € / pobyt a bol mi odčítaný 30 € kredit.

Vďaka tomu sme si za 15 € / noc / 2 osoby užili krásne ubytko s bazénom, raňajkami a bicyklami v cene. Vo Vietname sme mali ubytko aj za 5 € / noc / 2 osoby s raňajkami, no prečo si neužiť sem tam niečo viac, ak je to za takúto super cenu.

LRM_EXPORT_1147162455077419_20181111_205353106LENKASCHRONICLES.COM

Pri poznávaní miest sa mi niekedy zdá lepšie využiť Booking, hotely a hostely sa mi tu zdajú lacnejšie. S Bookingom funguje veľmi podobný systém, ako s Airbnb, tu však prikladám link na 10 % zľavu z ceny ubytka, ktorá Vám bude vrátená hneď, ako absolvujete pobyt.

Minimum za pobyt je len 30 $, no na rozdiel od Airbnb platíte plnú sumu a peniaze Vám prídu neskôr. Ďalšia možnosť je využiť jednorazovú zľavu a nie 10 %, ku ktorej sa dá dostať cez kupóny, ktoré kolujú sem tam po internete, no o tomto Vám ja viac povedať neviem.

Breakfast on the streetLENKASCHRONICLES.COM

Vyberanie ubytka je veľmi individuálne, v závislosti od krajiny, do ktorej sa vyberieme a času, ktorý zostaneme na jednom mieste. Napríklad Nórsko, ktoré je všeobecne drahé, no strávili sme tu mesiac, bolo jednoznačne super cez Airbnb.

Zľava po zarezervovaní na minimálne mesiac bola skoro 40 %. Väčšina miest na Airbnb poskytuje zľavu, ak urobíte rezerváciu na dlhšiu dobu. Viem, že väčšina z Vás na mesiac nepocestuje, no tieto zľavy sú napríklad aj týždenné. Všeobecne ak hľadáte ubytko na dlhšiu dobu, Airbnb sa mi zdá najlepšia voľba.

Swimming pool, breakfast and bicycles includedLENKASCHRONICLES.COM

Každý človek má iné preferencie a je ochotný investovať rozdielny čas do hľadania, či peniaze do ubytka, no verím, že ušetriť chce každý. Prečo nepoužiť tieto peniaze radšej na chutnú večeru (tu v Ázii aspoň tri ), či nejaký zaujímavý zážitok.

Dúfam, že som Vám týmto článkom dala trochu inšpirácie a do budúcnosti možno niekomu pomohla aj ušetriť. Ak je Vám čokoľvek z tohto nejasné, no radi by ste to využili, kľudne mi pošlite správu a ja rada pomôžem.

Prečitajte si aj Lenkin príbeh z Vietnamu

Keď sme však objavili Ha Long Bay, Dračiu zátoku, alebo doslovne Zátoku klesajúceho draka vo Vietname, zistili sme, že sa dá nájsť miesto, kde si na svoje prídeme obaja. Meno Dračia zátoka vzniklo na základe príbehu o drakovi, ktorý prišiel ochrániť miestnych ľudí a….pokračovanie

 

 Lenka’s Chronicles

Pridaj komentár