Hudba

Pohoda festival privíta legendu z Karibiku Calypso Rose

main

Hudba

Pohoda festival privíta legendu z Karibiku Calypso Rose

#TipNaKoncert. Na Pohode 2019 zahrá aj legenda karibskej hudby a kráľovná žánru Calypso – Calypso Rose. Jej prvým albumom bol Cooperation (1964), za ktorý vyhrala ako prvá žena v histórii Calypso King contest.

calypso_rose_portrait_poster_webcrop__large

Cenu dokonca v 70. rokoch premenovali na jej počesť na Calypso Monarch. V tom čase účinkovala aj s Bobom Marleym & the Wailers. Počas piatich dekád vydala až 800 piesní a 22 albumov. Spolu s Manu Chaom a Ivanom Duranom nahrala pred dvomi rokmi ďalší skvelý albumu Far from Home, za ktorý získala ocenenia WOMEX Artist of the Year a World Music Album of the Year na „francúzskych Grammy“ Victoires de la musique.

V roku 2016 jej vyšla aj kompilácia Calypso Rose, Queen of Calypso for 40 years! Tento rok vydala album So Calypso!, na ktorom sú jej najzásadnejšie piesne, hity ako Rom&Coca Cola, I Say A Little Prayer i ďalšie cover verzie umelcov, ktorí ju ovplyvnili ako Nat King Cole, The Melodians či Angélique Kidjo.

Portál world-music.cz o albume napísal:  „svým starším skladbám a převzatým hitům nicméně s producenty naložila, skoro až nepatřičně ke svému věku, pořádnou dávku modernosti hlasovou vitalitou, bodající jako žihadlo.“

zdroj: pohodafestival.sk

Pridaj komentár